ELEKTRIAUTODE TAASTUVENERGIA TULEB 220 ENERGIALT

Elektromobiilsuse programmi (ELMO) toetusega hangitud elektriautodele annab KredEx kaasa 5 megavatt-tunni suuruse taastuvenergia päritolutunnistuse, mis võimaldab keskmiselt läbida 25 000 kilomeetrit. Päritolutunnistus annab elektriauto omanikule kindluse, et tema autos kasutatakse vaid taastuvatest allikatest pärit energiat.

2012. aasta päritolutunnistused hangiti Eesti taastuvenergia turult 220 Energia OÜ kaasabil, kes taotles vastava sertifikaadi Eleringilt 220 Energia omanikfirma poolt opereeritavale Pääsküla jäätmeelektrijaama biogaasielektrile.

„Elektriauto ostutoetuse saamise tingimuseks on päritolutunnistuste kasutamine ning esmase 5 MWh ulatuses hangib sertifikaadid elektriauto omanikule KredEx,“ ütles elektromobiilsuse programmi juht Jarmo Tuisk. 5 MWh ületamisel tuleb elektriauto omanikul hakata päritolutunnistusi soetama juba ise.

„Taastuvenergia kasutamist saab tõendada omandades päritolusertifikaadi ning me pakume klientidele lisaks Eesti madalaima börsimarginaaliga elektripakettidele soovi korral võimalust elektrit osta taastuvenergiana,“ ütles 220 Energia müügijuht Vahur Kukk. „220 Energia on ka ise elektriauto kasutaja, mistõttu on meil eriti hea meel, et elektriautode rohesertifikaatide aluseks on meie omanikfirma opereeritava Pääsküla biogaasielektrijaama taastuvenergia.“

220 Energia OÜ on põhiosas Eesti ja vähemusosas Soome erakapitalil põhinev elektrimüügi ettevõte, kelle eesmärk on pakkuda soodsaima hinnaga elektrit nii era-, kui ka äritarbijatele.
 

 • 1882

  Rajati maailma esimene elektrijaam.Thomas Edison, New York

 • 1902

  Avati esimene autode masstootmisliin.Oldsmobile, Michigan

 • 1970

  Töötati välja esimene liitiumiioonaku.Binghamton University

 • 1980

  Alustas tööd esimene taastuvenergiat tootev tuulepark.New Hampsire

 • 2012

  Eesti on esimene riik maailmas, mis rajas üleriigilise elektriautode laadimisvõrgu.