ELEKTRIAUTODE TUUR ALGAB PÄRNUST

Sellel laupäeval algab elektriautode Eesti tuur, mille käigus on võimalik huvilistel tutvuda elektriautodega Pärnu, Rakvere, Tallinna ja Tartu kaubanduskeskuste parklates.

Elektriautode mudelitest on tuuril esindatud Mitsubishi i-MiEV, Nissan Leaf ja Peugeot iOn. Huvilistel on võimalik kohapeal teha ka autodega proovisõitu.

„Tuuri eesmärk on tuua elektriauto inimestele lähemale ning parim viis selleks on pakkuda inimestele proovisõidu võimalust,“ ütles elektromobiilsuse programmi juht Jarmo Tuisk.

Elektriautosid näeb 9. juunil Pärnus Kaubamajaka parklas, 10. juunil Rakveres Põhjakeskuse parklas, 16. juunil Tallinnas Ülemiste Keskuse parklas ja 17. juunil Tartus Lõunakeskuse parklas.

Üritused toimuvad kl 11.00 – 17.00 ning proovisõitude aeg on kl 12.00 – 16.00.

Elektromobiilsuse programmi raames saavad era- ja juriidilised isikud taotleda toetust elektriauto soetamiseks. Toetusmäär on kuni 50% elektriauto soetamise hinnast või liisingu esmasest sissemaksest, kuid mitte rohkem kui 18 000 eurot. Lisaks toetatakse kuni 1000 euroga elektriauto laadija soetamist ja sellega seotud paigaldustöid.

Toetust antakse elektriauto ostuks, mis soetatakse Euroopa majanduspiirkonna riigist või Šveitsist ning millel on EÜ tüübikinnitus. Autol peab olema vähemalt 2-aastane garantii, akul 5 aastat ja auto peab olema soetatud esmasesse omandisse.

Tänaseks on esitatud kokku 38 ostutoetuse taotlust elektriauto soetamiseks, millest 20 taotlust on esitatud pärast Nissan Leafi müügile tulekut aprilli lõpus.

 • 1882

  Rajati maailma esimene elektrijaam.Thomas Edison, New York

 • 1902

  Avati esimene autode masstootmisliin.Oldsmobile, Michigan

 • 1970

  Töötati välja esimene liitiumiioonaku.Binghamton University

 • 1980

  Alustas tööd esimene taastuvenergiat tootev tuulepark.New Hampsire

 • 2012

  Eesti on esimene riik maailmas, mis rajas üleriigilise elektriautode laadimisvõrgu.