ELEKTRIAUTOSID SAAB NÜÜDSEST RENTIDA KA ÜLEMISTE CITYS

Homme, 1. mail avatakse elektriautode renditeenuse ELMO Rent rendipunkt Ülemiste Citys (Lõõtsa 6). Kokku on Tallinnas kümme ja Tartus üks elektriautode rentimiseks mõeldud rendipunkti.

Elektriautode kasutamist propageerivat ELMO Rendi teenust on alates eelmise aasta juulist kasutatud kokku enam kui 4 000 korral ning rendiautodega on läbitud kokku enam kui 425 000 kilomeetrit.

1. juunist 2014 muutub ka vähesel määral ELMO Rendi hinnakiri. Alates teisest kasutamise tunnist hakatakse hinda senise tunni asemel arvestama poole tunni kaupa. Nissan Leafi maksimumtasu 24-tunnise rendisessiooni eest hakkab senise 30 euro asemel olema 39 eurot. Mitsubishi i-MiEVI rentimise hind ei muutu.

ELMO Rendi kasutamiseks tuleb allkirjastada leping veebiaadressil www.elmo.ee. Pärast lepingu sõlmimist toimub kõik mobiiltelefoni vahendusel – kaardilt leiab lähima vaba sõiduki ning mobiiltelefoniga, mis on ühtlasi ka auto võtmeks, saab alustada auto rentimist ning avada ja sulgeda uksi.

ELMO Rendi rendipunktid asuvad Tallinnas Viru Keskuses, Tallinna Bussijaamas, Väike-Rannavärava parklas, Marienthali Selveri parklas, Tammsaare Ärikeskuse, Tallinna Sadama D-terminali, Ülemiste Keskuse, Mustamäe Tehnopoli, Ülemiste City ja Haabersti Rimi juures. Tartus paikneb rendipunkt bussijaama vahetus läheduses Teaduskeskuse AHHAA kõrval.
 

 • 1882

  Rajati maailma esimene elektrijaam.Thomas Edison, New York

 • 1902

  Avati esimene autode masstootmisliin.Oldsmobile, Michigan

 • 1970

  Töötati välja esimene liitiumiioonaku.Binghamton University

 • 1980

  Alustas tööd esimene taastuvenergiat tootev tuulepark.New Hampsire

 • 2012

  Eesti on esimene riik maailmas, mis rajas üleriigilise elektriautode laadimisvõrgu.